Před týdnem vyšla nová Fashion bible, mnou již velmi očekávaný počin. Tentokrát očekávanější než obvykle, protože na straně 136 je i stránka věnovaná mé osobě. S rozhovorem jsem poměrně spokojený, už se mi více daří přibližovat slova realitě, což u mě není zvykem. Také se mi líbí poselství „nebojte se být nudní“. Je to takový pěkný protipól všech výzev k barevným kombinacím a větší odvaze v oblékání. Kromě mě je v sekci Stylaři z kamarádů zastoupen ještě Víťa Ivičič a Robin Bery, z ostatních pak Filip Vaněk, Nobodylisten a Johny Machette.
Ale zpátky k samotnému časopisu. Dle mého jde o nejlepší čtení o pánské módě na českém trhu, tečka. Projektu hodně fandím a mám radost, že z Tomáše Otty, který má velkou část obsahu na svědomí, bude nový séfredaktor. Jsem zvědavý, kam bude časopis dále posouvat.
Jelikož jde o „bibli“, je dělená do několika knih. Přiznám se, že jsem toto dělení zatím nepochopil a nijak mi v orientaci v časopise nepomáhá. Každopádně doporučuji hlavně první tři knihy. V první, Stylografu, naleznete klasické poměrně základní (ale správné) rady, ve druhé relevantní (!) vizuální inspiraci na konkrétní outfity na různé příležitosti a ve třetí rozhovory se Stylaři. V knize čtvrté jsou alespoň krásné fotky stylových Londýňanů.
I když v této více než dvousetstránkové publikaci je jen několik skutečných článků (o vousáčích, mladých gentlemanech, punku a dandyismu), má určitý názor. Tomáše Ottu znám, takže krásně poznávám jeho rukopis – selvedge denim, subkultury, česká scéna. Díky tomu se vyhýbá typickému bezpohlavnímu lifestylovému psaní, na které už začínám být alergický.

Krásný příklad jsem uvnitř sice našel, není to však naštěstí součást redakčního textu, ale vyjádření jedné osoby české scény, kterou nebudu jmenovat. Za prvé to není důležité, za druhé v dalších odstavcích promlouvá fundovaně.
„Kvalitní pánská košile je nezbytnou součástí šatníku každého dobře oblečeného muže. Správně zvolený střih s dokonale propracovanými detaily vytvoří přesně požadovaný dojem a tím ještě podtrhne dokonalost vašeho vzhledu.“
Je tam všechno: kvalitní, nezbytná součást, každého, správně zvolený, dokonale propracovaný, přesně požadovaný, podtrhne dokonalost. Upozorňovat na to je pěkné, ale reálně není jednoduché se těmto floskulím vyhýbat – spoustu věcí je potřeba omílat neustále. Já si zkusím dát pozor.
Jedinou, zato opakovanou chybou, je občas nerelevantní nebo nevkusná reklama. Dá se to sice pochopit, peníze nesmrdí a v printu už vůbec ne, ale je to škoda, celku to značně ubírá. Každopádně Fashion bibli hodnotím velice pozitivně a doporučuji zakoupit, pokud ji ještě nemáte. Moc se těším na nový směr nového šéfredaktora.