Tipy na značky, u kterých rád utrácím peníze – část druhá

V první části tipů jsem psal o tom, co vše kupuji v našem obchodě. Dnes to bude o ostatních značkách a obchodech, kde se zásobuji po stránce oblečení.

Obleky a saka

Kde koupit oblek? To je otázka, která se za ty roky opakuje asi nejčastěji. A já vždycky odpovídám, že ideálně v Suitsupply. Když je to samozřejmě aspoň trochu finančně možné. Z Čech můžete sice nakoupit pouze přes e-shop, ale díky rychlému doručení a vrácení a výměně zdarma to není žádný problém, pokud máte alespoň trochu času a nepotřebujete oblek zítra.

Suitsupply má asi ideální poměr cena/výkon a dostatečně současný střih, takže jsem ještě neviděl člověka, na kterém by oblek od nich nevypadal dobře.

Separátní saka kupuji také u nich, u nás ale doporučuji mrknout ještě do La Sartoria, kde mají neotřelá italská saka za vcelku příjemnou cenu.

Sako i kalhoty od Suitsupply

### Separátní kalhoty
Sehnat separátní (oblekové) kalhoty je vcelku potíž, obzvlášť z nějaké trochu zajímavější látky. Suitsupply je opět volba č. 1.

Bavlněné chinos máme nově i u nás, takže tam mám problém také vyřešen.

Kraťasy

Proti krátkým kalhotám jsem byl dříve dost zaujatý, ale jak stárnu, tak pohodlním a v létě je beru i do města. Je to ale vyloženě spotřební zboží, proto nakupuji v Mango outletu, kde mají věci z minulých sezon s velkou slevou. Za kraťasy dám většinou okolo tří set.

Trička

Trička nosím víceméně jen na doma nebo na spaní, proto je příliš neřeším. Preferuji co nejjednodušší, ideálně jednobarevné s rozumně kvalitní bavlny. Když se dostanu do zahraničí, snažím se přivézt si nějaká z Uniqla nebo Muji, nicméně už brzy budeme mít jednobarevná trička i pod značkou John & Paul.

Boty

Asi jste si všimli, že boty jsou moje specialita. Kdysi dávno jsem o nich napsal i e-book. Moje první boty byly od Barkeru, za působení v Le Premier jsem se zazásobil Loaky, mám i jedny Lawartky ), vyzkoušel jsem Meerminy (ale jsou dost tuhé a já moc pohodlný na jejich rozcházení) a nyní jsem věrný španělským Berwickům, které budeme prodávat u nás. Dobrá rámová bota s prodejní cenou okolo 5 tis. Kč.

Boty Berwick s péčí od Saphiru

Bundy a kabáty

V oblasti bund nedám dopustit na značku Barbour. Asi nejlépe zastupuje věci, které stárnou do krásy a časem získávají na hodnotě. Když jsem jednou málem tu svoji ztratil, byl jsem z toho hodně špatný. A to mi jinak na věcech skoro nezáleží!

Na elegantnější kabáty doporučuji opět Suitsupply, základní trenčkot pořídíte v Mangu.

Trenčkot z Manga

Džíny

Po tom, co jsem cca do 18 let nenosil skoro žádné jiné kalhoty, jsem dlouhou dobu na džíny zanevřel a neměl žádné. Pak jsem je opět vzal na milost a pořídil si klasické Levi’s 511. Jsou bezkonkurenčně univerzální – nosím je doma, do školy a práce, obstojí i u ohně v lese. A stárnou do krásy.

Zajímavá možnost je nechat si džíny ušít na míru u Jeansmakera Patrika. Jedny od něho mám také.

Úpravy oblečení

Nezdá se to, ale i na úpravy oblečení je potřeba značná expertíza. Po tom, co jsem si zkrácením zničil rukávy u jednoho saka už si na to dávám pozor. V La Sartoria umí i pokročilejší úpravy (zkrácení rukávu z hlavice, zmenšení velikosti saka) a hlavně mají dobré oko, takže můžete věřit jejich úsudku.

Outdoor věci

Poslední dobou jsem své finanční toky přesměroval do svého nového koníčku – outdooru a chození po horách. Začalo to takovými tábornickými aktivitami (bushcraftem), přes klasické chození po horách až k současnému zájmu o ultralight hiking (prostě chození co nejvíce nalehko).

Zatím mohu doporučit následující obchody:

  • Bushcraftshop.cz – obchod provozovaný nadšenci, koupíte v něm všemožné vybavení do lesa
  • Hanibal.cz – outdoor/horský obchod s kvalitním a ověřeným vybavením
  • Nalehko.com – zatím lehce punkově vypadající speciálka na ultra lehké vybavení
  • Hudy.cz – mainstreamový obchod, taková poslední záchrana

Komentáře

  1. Jan

    Dvě otázky: v jaké cenové hladině se pohybuje sako a úpravy v La Sartoria? Kdy se konečně začnou prodávat Berwicky? :-)

  2. Staňa

    SuitSupply je super. Souhlasím, že mají skvělý poměr cena/kvalita a doručení i vrácení zdarma je obrovská výhoda eshopu s oblečením. Moc se mi líbí i to, jak balí zboží. Navíc mají i hodně ochotný zákaznický servis. Když jsem ji psal o polo, které už v mé velikosti neměli na eshopu, stáhli ho z nějakého kamenného obchodu a další den poslali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *