Hockerty: Jak vypadá košile na míru za 1300 Kč?

Narafičená fotka "z natáčení".Se svou postavou mám velký problém sehnat padnoucí košili. Konfekci si musím nechávat upravit u krejčové a na košile na míru už nemám zaměstnaneckou slevu :-). Dlouhou dobu jsem si tedy žádné nové košile (kromě jedné pin-collar od T.M. Lewina) nepořizoval, až nyní.

Přál jsem si vyzkoušet některou z firem nabízejících měřenkové košile (a obleky) online – např. Hockerty, YouTailor, Indochino, Proper Cloth a další. V zájmu minimalizace případných škod jsem se rozhodl pro nejlevnější z nich – Hockerty.

Objednávka probíhá prostřednictvím konfigurátoru online. Pokud jste něco podobného ještě neviděli, prohlédněte si screenshoty nebo se sami proklikejte. Proces objednání sestává ze 4 kroků – základ košile, látka, detaily a míry.

Krok první: Základ košile

Screenshot 2014-06-24 19.08.55Zde určujete základní stavební kameny košile. Za zmínku stojí možnost určit si tuhost límce a manžet – já zvolil měkké, které jsou na můj vkus měkké až příliš. Uvítal bych nějakou střední možnost.

Krok druhý: Výběr látky

Screenshot 2014-06-24 19.10.11

Zde si vybíráte z více než 100 látek. Dejte pozor na složení: vzhledem k tomu, že je Hockerty „low cost“ varianta, najdete i látky s příměsí polyesteru, těm se obloukem vyhněte. Na výběr jsou i úpravy „easy care“ a „wrinkle free“. Zde bych se přikláněl k „easy care“ a mírně odkláněl od „wrinkle free“, protože ty druhé mohou být napuštěny chemikáliemi na bázi amoniaku a nedělat dobrotu ve styku s kůží.

Krok třetí: Detaily

Screenshot 2014-06-24 19.11.17

S detaily doporučuji šetřit, ve většině případů vypadá čistě jednobarevná košile mnohem lépe, než s množstvím monogramů a kontrastů. Tedy podle mého. Většina úprav je navíc za příplatek, takže alespoň ušetříte.

Krok čtvrtý: Vaše míry

Screenshot 2014-06-24 19.12.54

Většina lidí skončí právě na tomto kroku, protože nebudou věřit, že se správně změří. Nicméně to není nic těžkého a navíc můžete zadat jen svou výšku, váhu a označit typ svého těla. Výsledná košile sice nepadne úplně přesně, ale to se stane u první košile málokdy. Druhá už ale bude určitě podle vašich představ.

Pokud máte odvážného ducha (a po ruce metr), změřte se. Není to těžké (všude naleznete instruktážní videa) a výsledná košile padne lépe.

Jakou košili jsem si objednal?

Pro zkušební košili jsem měl jasné zadání: bílá lněná košile. Proč lněná? Snažím se dokázat, že v létě se dá přežít i v dlouhých kalhotech a košili. Klíčem k tomu jsou hlavně prodyšné materiály, tedy i len.

Zároveň jsou lněné košile málokdy k dispozici v rámci konfekce a když jsou, často vypadají jako „lněné kytlice“, tedy košile vhodné spíše na středověký venkov a ne do středu našeho jediného velkoměsta.

Aktuálně má Hockerty v nabídce 11 lněných látek (původní bílou bohužel ne), z nichž se mi líbí asi jen 2. Holt je to trochu rarita.

Jak probíhala moje objednávka?

 1. června jsem zadal svou objednávku, zaplatil kartou online cca 1300 Kč a čekal.
  Za týden (pátek 14. června) jsem dostal informaci, že byla košile odeslána z Šanghaje.
  V pondělí (17. června) už u dveří zvonil kurýr z DHL s hotovou košilí.
  Za 9 dní jsem měl hotovou košili u sebe, bez příplatku za expres. Za to určitě patří plusové body.

Jak mi košile padne?

Košile mi jednoduše padne tak, jak jsem se změřil. A změřil jsem se poměrně dobře. Mohla by být o pár centimetrů volnější v pase (nebo nesmím tolik jíst), manžety trochu užší, ale jinak jsem naprosto spokojen.

Dokonce jsem se odhodlal nafotit i ilustrační fotky.

IMG_1876

Klišovitá póza z #menswear blogů.
Klišovitá póza z #menswear blogů.
IMG_1920
Detail látky – klasická plátnová vazba.

Jak je kvalitní?

Zde musíme oddělit 2 věci: látku a samotné ušití. Látka je 100% lněná – hutná, ale přesto prodyšná. Velice příjemná na tělo, dobře se žehlí a neprosvítá.

Co se zpracování týče, nemůže to ani být žádná hitparáda. Zvolil jsem si měkký límec i manžety, tedy nemůžu kritizovat jejich potenciálně lepenou konstrukci. Knoflíky jsou plastové (navíc mi 1 na levém rukávu chybí), ale víc bych ani nečekal.

Jednoduše řečeno: nenadchne, ani neurazí.

Doporučil bych Hockerty?

Tailor4Less bych doporučil, nicméně s výhradami.

1) Dostanete košili na míru a za 1300 Kč nemůžete čekat zázraky.

2) Neposkytují záruku vrácení peněz, pouze proplatí náklady na úpravy u krejčího, pokud košile nepadne správně.

3) Držel bych se pouze košil, oblek by mohl dopadnout mnohem hůře.

Když se to vezme kolem a kolem, jedná se o volbu s velice dobrým poměrem cena/výkon. Velice pravděpodobně objednám znovu, tentokrát s ještě přesnějšími mírami. Košile jsou sice šité v Číně (ty od Lewina např. ve Vietnamu), ale za tu cenu jde o dostatečnou kvalitu.

Pokud se rozhodnete přes Hockerty nakoupit na základě tohoto článku a chcete mi udělat radost, učiňte prosím nákup skrze TENTO odkaz. Dostanu pak další košili zdarma.

Odkazy na další recenze:

Komentáře

 1. Mr. F

  Díky moc za článek!

  Mám dva dotazy:
  1) Ty knoflíky – jsou to takové ty „hezčí“ plastové, jakoby průhledné a perleť imitující, co dává třeba Lewin nebo Tyrwhitt nebo jsou to ty „ošklivé“ „plné“ bílé knoflíky? Na fotkách to není vidět úplně zřetelně..
  2) Vy jste si dal střih slim? Já sice nejsem žádný Paroubek, ale zas tolik štíhlý nejsem a obávám se, že mít to kolem břicha jako Vy bych si asi nemohl dovolit.. Např. u Lewina mi sedí střih slim (ale to je spíš takový regular, jak víme :-)).. Čili bych to viděl asi na normal..

  Jinak to za ty peníze vypadá docela pěkně – zejména pokud se člověk s někým domluví a objedná se nad 100 EUR – tedy free shipping, to pak jedna vyjde na tisícovku, což už je velmi pěkná cena..

  Akorát vidím nedostatek v tom, že neuvádějí vazbu látky – chtěl bych twill-kepr, protože popelín je mi dost nepříjemný. Takhle se to ale bojím odhadovat..

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   1) Knoflíky jsou oproti Lewinovi matnější, vyšší a menší v průměru. Určitě bych o nich neřekl, že jsou ošklivé.
   2) Nedal jsem si žádný střih, ale zadal vlastní míry. U Lewina si v konfekci nevyberu – slim střih je na mě obrovský…

   Dají se objednat vzorky látek (1 za 1 EUR) s tím, že k tomu dostanete i krejčovský metr a 8 EUR kreditu, takže o to máte pak levnější košili. S košilí jsem zároveň dostal dalších 8 vzorků letních látek.

   1. Mr. F

    Ok, díky moc. Teď jsem si všiml těch odkazů na jiné recenze – v jedné je to trochu vidět..

    S těmi mírami to chápu, ale na začátku (první screenshot) přece volíte Slim-Normal-Loose, podle čehož pak na základě zadaných měr tvoří košili, ne? Míry zůstávají, ale košile je pak jiná – podle toho, jaký chcete střih? Podobně jako to má Le Premier například? Nebo to chápu špatně?

    Mně u Lewina sedí 16,5 slim s 36 rukávy.. Prodavačka říká, že bych mohl mít rukávy klidně o něco kratší a já tvrdím, že bych mohl mít o 1-2 cm delší. Beru to tak, že s rozepnutými manžetami by mi měl rukáv dosahovat ke kloubu palce. Jenže 38 rukáv už je fakt moc dlouhý a navíc s ním mají jen asi jednu košili v kepru, takže bych si moc nevybral..

    Tak právě přemýšlím o tomto. Za ty peníze je to nádhera..

    1. Post
     Author
 2. Renn

  Milý Pavle,

  díky za zajímavou recenzi a dobré postřehy.
  Pokud dobře vidím, máte i lněné kalhoty(?) – to kombo se mi líbí. Už jen „Gatsbyho spectators“ a je to dokonalé.. i když na léto jsou nejspíš pohodlnější mokasíny.

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   Drahá Renn,
   Není zač, od toho tu jsem!

   Vidíte velice správně – kalhoty jsou také lněné. Na spectators si ještě netroufám, spíše hnědé semišové mokasíny :-).

 3. Richard

  Dobrý den, mohu se zeptat, jestli máte nějaké dobré zkušenosti s podobnými obchody jen s kalhotami? Mohl byste pro nákup kalhot na míru doporučit tento obchod?

  Děkuji

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   Dobrý den,
   Kalhoty jsem si zatím takto neobjednával, takže nemohu poradit. Nicméně jsem o tom vážně uvažoval, protože sehnat u nás „smart“ kalhoty z rozumného materiálu je nadlidský úkol.

 4. Nedy

  Jak je to s kvalitou košile ve srovnání s T.M.Lewinem? U Lewina si dokážu vybrat košili, která mi sedí velmi dobře a kvalita je, dle mého mínění, dobrá. Tudíž se mi vkrádá otázka, jestli se vyplatí vzít si košili od nich, kdy by mi asi o trošku lépe sedla, ale byla by horší kvality. Takže jak to prosím je?

  1. Honza

   To je dobrá otázka. Ale taky mám s TML dobré zkušenosti, jak s kvalitou, tak tím, jak mi padne, takže mně osobně by projít celým tím procesem, abych měl košili na míru, za to určitě nestálo.

 5. Lukáš

  Zdravím, tak jsem to taky zkusil a jednu lněnou košili objednal. Na stránky jsem přišel přes Váš odkaz, jen nevím, jestli to klaplo, protože nejdřív mě to nechtělo pustit k checkoutu (naskakovala prázdná stránka), potom mi PayPal nedokončil platbu, takže jsem se vracel zpět na stránku a povedlo se mi to až na třetí pokus…

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   Zdravím zpět,
   Děkuji za zprávu – zatím se mi v účtu nic neobjevuje, zkusím to vyřešit přes podporu.
   Každopádně dejte vědět, jak to dopadlo.

   1. Lukáš

    Tak košile mi tento týden přišla (FedEx 15.7. odpoledne naložil, PPL 17.7. dopoledne přivezla). Tedy myslím, že mít ji doma 10 dnů od objednání, je skvělý čas.
    Co se týče látky, vzal jsem lněnou jménem Maynila. Myslím, že to je ta stejná. Jen tedy není tak moc příjemná, je zkrátka hrubší než bavlna, ale to jde spíš o zvyk. Neřekl bych, že je „hutná“ a o prosvítavosti jsem měl bohužel jiné představy. Naopak ušití vidím lehce nadprůměrné a dokonce mi ani žádný knoflík nechyběl :)))
    Celkově tedy dávám 8 bodů z 10. Za tu cenu to je dobrá koupě.
    Jinak míry jsem zadával podle svých změřených měr v LPR a zvolil jsem klasický střih (ne slim). Košile padne jako ulitá, se střihem jsem opravdu velice spokojen. Jen bych rád upozornil ostatní, že je to střih skoro jako slim. Nechci ani domýšlet, jak moc těsná by mi ta košile byla, kdybych si býval vybral střih slim :D

    1. Lukáš

     A ještě jsem zapomněl dodat, že jsem si vybral tuhé rukávy a límec, ale přesto je obé na můj vkus dost měkké. Nevím, jak by to bylo u jiné (nelněné) látky, ale do toho límce si budu muset nechat asi všít kostici, aby se „cípy“ nekrčily.

 6. Pavel

  Dobrý den, Pavle,

  díky za super tip, ale mám jednu otázku: není Vám ta košile velká v ramenou? Já mám vždy pocit, že by konec ramene a začátek rukávu měly být o něco blíže ke krku, než to máte Vy. Možná se pletu, nejsem odborník. Budu ale rád za vysvětlení, jak to má tedy přesně vypadat :-).

  Zdravím
  Pavel

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   Dobrý den,
   Možná máte pravdu – o centimetr by ramena mohla být menší, nicméně na moje ramena jako rýč málokdo vyrobí lepší :-).

 7. Tomáš

  Dobrý den,
  chci se zeptat kolikrát jste košili pral a jak vypadá? Zajímají mně hlavně ty manžety a límeček.
  Dekuji

 8. Filip

  Zdravím Pavle,

  Můj názor je takový, že je to kompromis na špatném místě ( lowcost košile namíru).
  Sice je namíru, ale kvůli nízké ceně, jsou použity levné materiály a pravděpodobně levná pracovní síla:-)

  Taková košile nemá být 8 z 10…
  Má být 10 z 10 .. A ten pocit, když je opravdu perfektní .. Stojí za těch par set navíc..

  Fandím Vám.

 9. JardaM

  Pokud chcete spojit nákup oblečení na míru s cestováním, zaleťte si přímo do Shanghaie. Košile na míru stojí při odběru více kusů 100 RMB (čili cca 400 Kč), oblek na míru cca 2.000 CZK a kabát kolem 1.500 CZK.

  1. Joe

   Ahoj/Dobrý den, nějaká vlastní zkušenost s obdobným výletem?

   Napadl mě ještě také Egypt. Má někdo takovou zkušenost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *