Recenze peněženky Bellroy po 4 měsících používání

Po peněženkách Bellroy jsem pokukoval již od minulého roku, ale nějak jsem se neodhodlal k nákupu pro vlastní potřebu. Že je ale chci prodávat v Gentleman Store, to jsem věděl hned. Chvíli mi trvalo vše domluvit a dát dohromady první objednávku, ale od července už jsou v sortimentu.

Nemohl jsem samozřejmě zůstat pozadu a nějakou Bellroyku nevyzkoušet, abych měl zkušenost z první ruky a mohl zákazníkům kvalifikovaněji poradit.

Jaký model vybrat?

Při výběru peněženky Bellroy je dobrá základní otázka: Jak malou peněženku chcete?, resp. chcete v ní skladovat bankovky nesložené? A potřebujete kapsičku na drobné?

Já jsem nechtěl příliš měnit zažité zvyklosti a peněženku nosím v přední kapse tašky, takže nepotřebuji, aby byla úplně miniaturní. Rozmýšlel jsem mezi modely Hide & Seek s dělenou kapsou na bankovky a Note Sleeve, která je nejkonvenčnější (a nejprodávanější) a zároveň má kapsičku na drobné.

Co se barvy týče, nechtěl jsem černou, té se snažím všude možně vyhýbat. Na odvážnější barvy jako Blue Steel nebo Slate (břidlicová) jsem to také neviděl, takže jsem skončil u barvy Koňak.

Co v ní denně nosím?

IMG_2964Jednou ze základních premis tenké peněženky je to, že v ní nebudete nosit zbytečnosti. Různé účtenky, prošlé platební karty, slevové kartičky do Deichmanna atd. byste měli nechat doma.

Já jsem své karty omezil na následující minimum, tučně jsou označené ty přímo dostupné, zbytek je uschován v jedné kapsičce:

 • primární debetní karta
 • kreditní karta
 • občanský průkaz
 • ISIC
 • firemní debetní karta
 • řidičský průkaz
 • kartička do knihovny
 • kartička zdravotní pojišťovny

Kromě těchto karet mám v peněžence jen pár vlastních vizitek a případnou hotovost.

Jakou získala patinu

IMG_2958To nejcennější na kvalitních věcech je, že stárnou do krásy. Ať už jde o boty, obleky, dýmky, nebo třeba nábytek. U peněženek Bellroy tomu není jinak. Na první dotek mě překvapila povrchová úprava kůže – byla jakoby matná i na dotek, ne jako klasické lesklé barvené kůže.

IMG_2960Postupem času se trochu více přiblížila standardní kůži, ale agresivní povrchový lesk naštěstí stále nemá. Další vlastností tenké kůže je, že se dokonale přizpůsobí tomu, co v peněžence nosíte. na to je potřeba dát i trochu prostor a nenosit toho příliš mnoho. Kůže by pak mohla povolit více než je žádoucí.

Hodnocení

IMG_2956I když je po 4 měsících ještě brzy na to hodnotit její trvanlivost, zatím drží výborně. Z Bellroyky se pro mě stal takový iPhone v oboru peněženek. Pokaždé, když ji vytáhnu, tak z ní mám radost. Prostě vyvolává emoce. Samozřejmě jen ty pozitivní.

Pravděpodobně si ještě pořídím model Card Sleeve na večerní příležitosti, ale víc typů si už asi neospravedlním. I když bych je samozřejmě chtěl všechny…

Další čtení:

Komentáře

 1. PetrH

  Chtěl by jsem se také přidat s mým názorem na Take Out. Peněženka je super a miluji tu nápaditost Bellroye. Pokud jdu někam s taškou tak sebou můžu mít klidně 20 karet a několik tisíc v hotovosti. Prostě velká peněženka toho u tohoto modelu pojme tolik že to nevyužije snad nikdo! Na druhou tranu tu je malá peněženčička kam se vejdou 4 karty a hotovost. Toto naprosto stačí a pokud jdu jen někam například fotit nemusím sebou tahat celou peněženku a stačí mi jen tato malá která se vejde kamkoliv a mám v ní všechno potřebné. Abych Bellroy pouze nechválil tak mi přijde cena malinko přehnaná … za tu samou cenu se dá sehnat ručně šitá peněženka na zakázku. Ovšem kvalita je poznat a nepřijde mi že by se peněženka podobala některým jiným od vietnamců za pár korun. Peněženku mám asi 3-4 měsíce myslím :)

 2. ŠtěpánCh

  No teda… tahle recenze na mně měla neskutečný vliv. Zakoupil jsem u Vás totiž cca před měsícem a půl stejnou peněženku a po přečtení této recenze se mi zdál vskutku prapodivný sen. Potkali jsme se na benzince u dálnice a dloooooouho srovnávali zmíněnou patinu na svých peněženkách a donekonečna je vychvalovali. Je to, jak sám píšete, peněženka, která dělá majiteli radost. Nejen když platí, i když spí :-D

  1. Post
   Author
 3. Honza S.

  Dostal jsem od mé milované ženy Card Sleeve a je naprosto super. Od té doby sebou nenosím nic jiného než OP, Opencard, platebni kartu a jednu max. dvě bankovky. Pokud dostanu drobné, dám nenápadně do kapsy a při první příležitosti dám do kasičky. Dnes už si neumím představit tu velkou peněženku, která zvětšuje kapsu.
  Bellroy je z kvalitního materiálu, doufám, že vydrží dlouho, platební karta se do ní vyrývala, takže jsem se naučil jí dávat doprostřed. Ale všude sklízí obdiv a nabízí téma rozhovoru – což je snad nejdůležitější vlastnost této peněženky.

  Hodně štěstí Pavle.

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   Děkuji mockrát za přání, jsem rád, že jste spokojen. Také se snažím od drobných co nejvíc odchylovat a překvapivě to není takový problém.

   1. František

    Přidám také osobní zkušenost – nejlepší způsob, jak se zbavit drobných, je dávat je do auta do malé krabičky. Na zaplacení parkovného, obzvlášť v Praze, se to celkem vyplatí :) Necinkají tak v kapse a když potřebuji rychle na meeting, necítím se jak kasička. O peněžence Bellroy dost uvažuji…zatím jen vybírám typ, který by mi seděl nejlépe…

 4. Jjjjj

  To, že ji chceš prodávat si hned věděl díky tomu, že ji prodává Le Premier… Divím se, že ti to lidi ještě žerou… Vymysli si něco svého taky někdy

  1. Post
   Author
   Pavel Králíček

   „Mírný“ problém v této argumentaci je, že jsem peněženky Bellroy začal prodávat dříve :-)

  2. McMac

   Až na to, že Pavel byl první a to s docela předstihem,. To nevadí, snad to vyjde příště, hatere ;-)

   M.

   PS: navíc v ČR nebyl první ani Le Premier ani Pavel

   1. PetrH

    První byli pokud se nepletu Woodies… Nicméně myslím že jsem to počítal a ze všech možností to na Gentlemanstore po odečtení slevy za první nákup vyjde nejlevněji :) Navíc tohle „oni byli první, ty kopíruješ!“ je naprosto hloupé :)

 5. Emil

  téma tenké peněženky mě potešílo, jsem jejich dlouhodobý příznivce a momentálně mám již třetím rokem Picard. Kdybyste jste měli např. na Frankfurtském letišti čas, v hale tuším B mají „podnikovou prodejnu“. Ta moje, řekl bych teletina, vyšla na pěkných 50E a vypadá stále k světu!
  Tschus

 6. Jan

  Tak už ji mám také… v šedé barvě. Musím říct, že mne na začátku hodně překvapila velikost a až se mi nechtělo věřit, že se tam Palacký nebo jeho kolegové vejdou bez složení. Peněženka je opravdu malá, ale právě proto jsem ji potřeboval. Skutečně se do ní nevejdou žádné zbytečnosti navíc, které z obvyklých peněženek dělají nevzhledné cihly. Je trochu boj s drobnými, kapsa na ně není příliš praktická a pojme jich opravdu jen pár, větší množství už peněženku nepěkně deformuje a celkově jde proti smyslu minimalismu. V ČR jsou drobné poměrně časté a nutné, takže se jejich nošení po kapsách vyhnete jen ztěží. Je to něco, na co si zatím musím zvykat, mít třeba 100 Kč u sebe v drobných v peněžence mimo robustních mincí jako 50 Kč je tedy minulostí. Provedení se mi líbí, všechno funkční, jednoduché a decentní. V saku nebo kabátu jakoby nebyla – a o to jde. Takže za mne spokojenost.

 7. Honza

  Sháněl jsem peněženku z kvalitní kůže a po přečtení tohoto článku a komentářů jsem musel vyzkoušet Bellroy, dnes jsem tedy zakoupil typ Travel Vallet, aby se mi vešel techničák od auta a opravdu materiál nádherný, tenkost, krásné balení … musím poděkovat za tento článek díky němuž jsem zakoupil asi zatím nejlepší peněženku. Chci také pochválit moc hezký Gentleman Store …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *