Jsem v Bibli, říkejte mi apoštole Pavle

Před týdnem vyšla nová Fashion bible, mnou již velmi očekávaný počin. Tentokrát očekávanější než obvykle, protože na straně 136 je i stránka věnovaná mé osobě. S rozhovorem jsem poměrně spokojený, už se mi více daří přibližovat slova realitě, což u mě není zvykem. Také se mi líbí poselství „nebojte se být nudní“. Je to takový pěkný protipól všech výzev k barevným kombinacím a větší odvaze v oblékání. Kromě mě je v sekci Stylaři z kamarádů zastoupen ještě Víťa Ivičič a Robin Bery, z ostatních pak Filip Vaněk, Nobodylisten a Johny Machette.

IMG_6231_web

Ale zpátky k samotnému časopisu. Dle mého jde o nejlepší čtení o pánské módě na českém trhu, tečka. Projektu hodně fandím a mám radost, že z Tomáše Otty, který má velkou část obsahu na svědomí, bude nový séfredaktor. Jsem zvědavý, kam bude časopis dále posouvat.

IMG_6224_web

Jelikož jde o „bibli“, je dělená do několika knih. Přiznám se, že jsem toto dělení zatím nepochopil a nijak mi v orientaci v časopise nepomáhá. Každopádně doporučuji hlavně první tři knihy. V první, Stylografu, naleznete klasické poměrně základní (ale správné) rady, ve druhé relevantní (!) vizuální inspiraci na konkrétní outfity na různé příležitosti a ve třetí rozhovory se Stylaři. V knize čtvrté jsou alespoň krásné fotky stylových Londýňanů.

IMG_6230_web

I když v této více než dvousetstránkové publikaci je jen několik skutečných článků (o vousáčích, mladých gentlemanech, punku a dandyismu), má určitý názor. Tomáše Ottu znám, takže krásně poznávám jeho rukopis – selvedge denim, subkultury, česká scéna. Díky tomu se vyhýbá typickému bezpohlavnímu lifestylovému psaní, na které už začínám být alergický.

IMG_6225_web
Výborný kontrast pozadí s Víťovým mocnářským stylem :-).

Krásný příklad jsem uvnitř sice našel, není to však naštěstí součást redakčního textu, ale vyjádření jedné osoby české scény, kterou nebudu jmenovat. Za prvé to není důležité, za druhé v dalších odstavcích promlouvá fundovaně.

„Kvalitní pánská košile je nezbytnou součástí šatníku každého dobře oblečeného muže. Správně zvolený střih s dokonale propracovanými detaily vytvoří přesně požadovaný dojem a tím ještě podtrhne dokonalost vašeho vzhledu.“

Je tam všechno: kvalitní, nezbytná součást, každého, správně zvolený, dokonale propracovaný, přesně požadovaný, podtrhne dokonalost. Upozorňovat na to je pěkné, ale reálně není jednoduché se těmto floskulím vyhýbat – spoustu věcí je potřeba omílat neustále. Já si zkusím dát pozor.

IMG_6229_web

Jedinou, zato opakovanou chybou, je občas nerelevantní nebo nevkusná reklama. Dá se to sice pochopit, peníze nesmrdí a v printu už vůbec ne, ale je to škoda, celku to značně ubírá. Každopádně Fashion bibli hodnotím velice pozitivně a doporučuji zakoupit, pokud ji ještě nemáte. Moc se těším na nový směr nového šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *