8 anglických blogů o stylu, které pravidelně čtu

Přiznám se, že zahraniční blogy stály někdy v roce 2011 na počátku mé fascinace a ponoření se do světa pánského stylu. Přečetl jsem stovky a tisíce článků z desítek různých blogů, ale po letech jsem zůstal jen u osmičky vyvolených.

Tento seznam publikuji zčásti proto, abych měl kam odkazovat tazatele, ale zároveň bych se chtěl podělit o studnici neskutečně kvalitních článků se všemi, kteří zvládají číst v angličtině a mají čas na to prodírat se jejich archivy.

Blogy nejsou seřazeny podle žádného zvláštního klíče, kvalitní jsou podle mě všechny. Samozřejmě ale mám své oblíbené.

Put This On – americká zábavná klasika

Put This On je jeden z nejrozumnějších blogů – nečekejte adorování posledních módních trendů, ale spíše rozumný a šetrný přístup k pánskému stylu. Podvědomě mu vděčím za mnohé. Put This On je vlastně trochu více než blog – vyprodukovali již 2 video série, provozují kapesníčkové předplatné a týden co týden dávají všanc seznam toho nejlepšího, co se dá pořídit na eBay. Vřele doporučuji.

The Art of Manliness – jak být správným chlapem

Web The Art of Manliness se zaobírá tématem mužství ze všech stran. Ne vždy je to o oblečení, ale když je, stojí to zato. Články jsou maximálně obsáhlé (tím pádem i dlouhé) a vyčerpávající, ale dozvíte se z nich vše potřebné. Součástí webu je i fórum pro případné dotazy.

Permanent Style – cesta za tím nejlepším

Simon Crompton se svým Permanent Style nemůže chybět. Zaobírá se zejména krejčovskými domy a tradičními výrobci, jeho častým formátem jsou reportáže. Všechny články se ale zabývají tím nejlepším z nejlepšího, takže jde často o věci hodně drahé a pro běžného člověka nedostupné. Ale čte se to pěkně.

Die, Workwear! – úvahy a nákupy

Derek Guy kromě svého blogu Die, Workwear! přispívá i na výše zmíněné Put This On. Líbí se mi jeho osobní styl psaní – nehraje si na gurua, ale spíše se dělí o zkušenosti a rozjímá nad pánským stylem a svými konkrétními nákupy.

An Affordable Wardrobe – sekáčem ke hvězdám

Giuseppe Timore o sobě píše, že je doslova „clothes whore“, ale zároveň má do kapsy hluboko. Co s tím? Specializoval se na nákupy z druhé ruky a velké výprodeje, takže se mu povedlo za pár let vybudovat impozantní šatník doslova za pár korun (dolarů). Jednoznačně inspirace, že není třeba utrácet tisíce, i když v USA je dle mého situace mnohem lepší než u nás.

Parisian Gentleman – francouzská elegance se vším všudy

Blog Parisian Gentleman znám nejkratší dobu, ale okouzlil mě od prvního okamžiku. Tak kvalitní design a obsah se jen tak nevidí, tajně si přeju, abych se někdy v Čechách dostal na podobnou úroveň. Doporučuji obzvlášť jejich recenze konfekčních obleků a bot. Sám jsem si dost rozšířil obzory.

The Shoe Snob – prostě krásné boty

Justin FitzPatrick postavil svůj blog na jednoduchém obsahu – krásných botách. Sám působil jako „umělecký leštič“ v tradičním krejčovství Giewes & Hawkes, poté se učil u jednoho z nejlepších ševců v Itálii a nyní je z něho designer klasické obuvi. A kromě toho samozřejmě píše blog, kde najdete fotky těch nejhezčích (a nejvýstřednějších) bot.

The Nordic Fit – pánský styl mrazivého severu

Juho je prototyp fashion blogera, ale na rozdíl od trenek a triček z H&M se fotí a inspiruje ostatní v oblecích a kvalitních botách. Reprezentuje, řekl bych, vyšší střední proud – boty Carmina, Meermin, Loake, obleky od SuitSupply. Pokud chcete rozumnou inspiraci (tedy ne „vystajlované“ svalovce v nepraktickém a nereálném oblečení), Juho je správná volba.

– – –

Kromě průběžného sledování výše zmíněných blogů (např. skrze čtečku Feedly) bych doporučil hlavně projít jejich archivy. To nejlepší již často bylo napsáno a jde jen o to, k dobrým článkům se dostat.

Máte nějaké vlastní tipy? Čtete nějaké zahraniční zdroje?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *