6 zdrojů o pánské módě, které se dají číst v češtině

V Čechách (nebo česky) se toho o pánské módě a stylu moc nedočtete, bohužel. Angličtina vám otevře nesrovnatelně větší obzory. Samozřejmě i v jiných věcech.

Nicméně několik kvalitních zdrojů přesto existuje, ty bych zde rád představil.

1) Muži v Česku

Muži v Česku

Blog Muži v Česku začal psát Jakub Lohniský na počátku roku 2011. Byl pro mě velkou inspirací i při založení Pravého Gentlemana, postupem času se mi poštěstilo na Mužích i několik vlastních článků publikovat.

Bohužel už nepíše tolik, jako dříve, což je ale pochopitelné. Doporučuji určitě projít dostupný archiv článků.

2) Elegantně.cz

Elegantně.cz

Za webem Elegantne.cz stojí Robert Němec, tedy průkopník pánského stylu na českém internetu. Stylu rozhodně rozumí, pro obyčejného smrtelníka možná až moc. Web je bohužel pro mě naprosto nepřehledný, obsahuje několik kategorií a typů článků, takže se na něm téměř neorientuji.

Určitě ale doporučuji Encyklopedii módy a jen doufám, že články budou přibývat častěji.

3) Czech Fashionisto’s Diary

Czech Fashionisto

Víťa Ivičič je bloger, který budil a budí mnohé kontroverze. Najdete u něj spíše články ze života a fotky jeho outfitů, ale i z těch se můžete v mnohém inspirovat. Kromě Robina Beryho u nás nikdo podobné fotky nezveřejňuje. Alespoň ne tak pravidelně a kvalitně.

4) Blog Pánské pasáže

Pánská pasáž

Pražská Pánská pasáž po svém povedeném webu přidala i vlastní blog, na kterém už se objevilo několik zajímavých článků. Najdete v nich třeba zajímavá fakta z historie různých typů oděvů a různé tipy. Články jsou psané trochu „PR jazykem“, ale spoustě lidí to nevadí tolik, jako mně.

5) Opravdový gentleman od Bernharda Roetzela

Bernhard Roetzl - Opravdový gentleman

Tato kniha je opravdovou Biblí všech gentlemanů. Neexistuje ucelenější a kvalitnější encyklopedie klasické pánské módy, dozvíte se z ní vše potřebné. Recenzi si můžete přečíst na Mužích v Česku.

Možná doma (nebo u svých otců) naleznete proslulé červené vydání, loni vyšla modrá pruhovaná aktualizovaná verze.

6) Nová Velká kniha etikety

ml59035

Ladislava Špačka rozhodně nemůžu vynechat! Věnuje se sice spíše tématům etikety, ale v jeho knihách často naleznete i pasáže týkající se oblékání. Knih už vydal spoustu, tou nejnovější a tedy i nejaktuálnější je zřejmě Nová Velká kniha etikety. S panem Špačkem jsem byl zatím v kontaktu jen jedinkrát přes email, ale i tak dokázal, že je Pravý Gentleman. Tak milé odmítnutí jsem ještě nezažil.

Čtete v ČR ještě něco jiného? Blog, web, nebo knihu? Podělte se v komentářích.

Komentáře

  1. JIg

    Velmi mne pobavila poslední věta: „tak milé odmítnutí jsem ještě nezažil“ :) Přimlouvám se o uveřejnění či alespoň parafrázování zmíněného odmítnutí. Díky

  2. Pingback: 10 nejčtenějších článků roku 2014 | Pravý Gentleman

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *